Aktuálne informácie a dianie v obci Svinica.

Oznam o pripojení vodovodu

Oznamujeme občanom obce, že na základe podpísaného dodatku o prevádzkovaní vodovodu v obci Svinica medzi VVS a.s. Košice a obcou Svinica je možné kontaktovať zákaznícke centrum VVS a.s. Košice ohľadom realizácie vodovodných prípojok a to rodinné domy súpisné číslo: 86 – 114 a súpisné číslo : 10- 34  .

Pani prezidentka vo Svinici

Dňa 28.5.2020 zavítala do našej obce prezidentka SR p. Zuzana Čaputová. Na svojej pracovnej ceste po Východnom Slovensku sa do programu stretnutí dostala aj situácia okolo extrémneho sucha, ktoré postihlo v tomto roku našu krajinu. V tejto súvislosti pani prezidentka navštívila našu obec, konkrétne stanicu SHMU, ktorá je umiestnená na svinickom potoku a diskutovala s expertmi Slovenského hydrometeorologického ústavu… Čítať viac

Oznam pre dôchodcov

V nadväznosti na uznesenie vlády SR č. 174/2020 zo dňa 27. marca 2020 oznamujeme občanom obce v dôchdkovom veku, že v prípade potreby objednania potravín sa môžu obrátiť na Obecný úrad. Telefón: 055/6965 225.